fbpx

Kokio amžiaus šunys mokosi geriausiai?

Šunų mokymosi galimybės priklauso nuo šuns veislės, jau suformuotų įpročių bei amžiaus, bet labiausiai – nuo šeimininko pasiryžimo skirti pakankamai laiko ir dėmesio savo šuns mokymui.  Mokosi visų veislių ir skirtingo amžiaus šunys – tiesiog vienais atvejais procesas vyksta greičiau, o kitais šiek tiek lėčiau.

Turint mažą šuniuką ji mokyti reiktų pradėti jau nuo pirmų dienų namuose. Tai dar nebus paklusnumo komandos - užtat jau galima kurti tarpusavio ryšį ir supažindinti mažylį su taisyklėmis savo namuose. Mažam šuniukui labai svarbi socializacija, pirmi gyvenimo įspūdžiai ir šeimininko dėmesys. Kuo anksčiau imsitės formuoti savo šuns charakterį, tuo lengviau Jums bus bendrauti ateityje. Plačiai paplitęs mitas, kad šuniuką galima mokyti tik nuo 6 mėnesių yra neteisingas. Lengviausiai nauji įgūdžiai formuojasi pas jauną šunį iki 12 mėnesių amžiaus, o į dresūros mokykla galima atvesti šuniuką nuo 3 mėnesių, tik su vienintele sąlyga, kad šuniukas turi visus reikalingus skiepus.

Sėkmingai mokosi ir vyresnio amžiaus šunys - mokytis niekada nevėlu. Jei Jūsų augintinis jau turi suformuotus įgūdžius, kurie apsunkina Jūsų gyvenimą kartu, juos galima keisti nepriklausomai nuo šuns amžiaus, palaipsniui ir nuosekliai parodant šuniui kokio elgesio iš jo tikitės. Svarbiausia šeimininko užduotis – būti kantriu, neskubinti savo šuns, tiksliai vykdyti trenerio nurodymus ir kartoti pratimus ne tik treniruočių metu, bet ir kasdien bendraujant su savo augintiniu namuose ir pasivaikščiojimo metu.

Nauji pratimai praskaidrins ir paklusnaus šuns nuotaiką – nepriklausomai nuo to kokio amžiaus jis bebūtų. Kai šuo gauna vis naujas užduotis, jis nenuobodžiauja, išsikrauna emocionaliai ir fiziškai, palaiko stiprų ryšį su savo šeimininku, o svarbiausia – lėčiau sensta.

Skaityti 16191 kartai