fbpx

Ko prireiks dresūros pamokoje ir kaip jai pasiruošti?

Ruošiatės pirmąjai dresūros pamokai. Kyla daugybė klausimų – ko prireiks pamokos metu, ką vežtis su savimi, o ką palikti namuose? Kokį kiekį skanėstų pasiimti? Kokio dydžio ir kokius skanėstus? Ar turimas pavadėlis yra tinkamas? Antkaklis, petnešos ar grandinėlė?

Šie patarimai padės Jums tinkamai pasiruošti ir pasiimti kartu tik būtiniausius  daiktus. Taigi, pamokoje Jums prireiks:

  1. Paprasto minkšto antkaklio. Jis tūri būti tinkamo dydžio, pakankamo pločio, neveržti ir nebūti pernelyg laisvų.

Pamokai netinkami: grandinėlės, smaugiamo tipo (nefiksuojami) antkakliai, griežti antkakliai

  1. Paprasto pavadėlio. Tinkamiausias minkštas, platus, patogus laikyti 2-3 metrų ilgio pavadėlis.

Pamokai netinkami: visi flexi tipo pavadėliai

  1. Skanėstų. Tai turi būti smulkūs, vieno kąsnio, greitai virškinami skanėstai. Geriausiai – kelių rūšių ir ypatingai mėgstami Jūsų šuns. Skanėstų kiekis turi būti pakankamas – mokymo pradžioje šuo apdovanojamas dažnai. Pavyzdys: dėžutė smulkiai pjaustytų virtų vištos skrandžių ar širdžių, ar keli pakeliai paruoštų šuns skanėstų. Bendras skanėstų kiekis – nuo 200 iki 400 gramų (priklausomai nuo šuns dydžio).

Pamokai netinkami: stambūs, kieti, ilgai kramtomi skanėstai

  1. „Skanėstinės“. Puikiai tinka piniginė-diržas arba prie kelnių prisegamas skanėstų maišelis. Skanėstai turi būti patogiai pasiekiami.

Pamokai netinka: laikyti skanėstus kišenėje, rankinėje arba traukti juos iš polietileninio maišelio

  1. Žaislo. Tai turi būti tas žaislas, kurį dievina Jūsų šuo – nesvarbu minkštas, kietas ar cypsintis. Svarbu kad Jūsų šuo jį labai mėgtų. Jei manote, kad Jūsų keturkojis nežaidžia ar jam nepatinka žaislai – pamokos metu atrasime jo prioritetus.

Pamokai netinkami: tokių nėra

  1. Dubenėlio vandeniui ir vandens. Pamokos pertraukų metu Jūsų šuo norės atsigerti. Pasiimkite bent kokį Jums tinkamą indą.

 Pamokai netinkami: tokių nėra

  1. Jūsų šuns :)  Šuo turi būti šiek tiek išvedžiotas ir atlikęs savo gamtinius reikalus. Neleiskite šuniui ilgai žaisti prieš treniruotę – jis neturėtų būti pavargęs. Šuo turi būti lengvai alkanas – neduokite jam pusryčių arba vakarienės (priklausomai nuo to kelintą valandą vyksta pamoka), nelepinkite skanėstais.

 Pamokai netinkami: po kelių valandų pasivaikščiojimo arba kelias valandas žaidę su kitais šunimis augintiniai, kartu su šeimininku ilgą krosą prabėgę arba gausiai pavalgę, sotūs, dienos bėgyje skanėstais lepinti šunys

  1. Geros nuotaikos :) Nusiteikite pozityviai kad ir kokį nepaklusnų augintinį turėtumėte. Šunys puikiai perpranta savo šeimininko nuotaikas ir visada žino kada jis liūdnas, sunerimęs ar pavargęs. Nusiteikite smagiam nuotykiui – nedresuojamų šunų nėra.

Pamokai netinkami: pikti, suirzę, pesimistiškai nusiteikę šeimininkai :)

Skaityti 30371 kartai