fbpx
Pirmadienis, 25 sausio 2016 17:22

Tellington TTouch metodika

Labiau pažinti šunis ir padėti šunų šeimininkams juos tinkamai auklėti – pagrindinė trenerio užduotis. Būtent todėl reikia nuolat tobulėti – 2016 01 23-24 d. dalyvavome seminare „Tellington ttouch metodika“, kurį vedė patyrusi trenerė, šunų elgesio specialistė Wendela Bicker Caarten. Ji yra „Guild ttouch“ (JAV) narė, kilusi iš Olandijos, šiuo metu gyvena ir dirba Ispanijoje.

Seminaras neprailgo – jo metu mokėmės kaip pažinti šuns emocinę būklę pagal jo kūno kalbą,  kaip padėti šuniui jaučiant nerimą ir stresą. Taip pat mokėmės naujų šuns atpalaidavimo metodikų – specialaus TTouch kūno masažo, tikslingo kūno vyniojimo naudojat elastinius bandažus; pratimų, kurie padeda gyvūnui susikoncentruoti ir nesiblaškyti. Tam kad suprasti kaip jaučiasi šuo daugelį metodikų teko išbandyti ir ant savęs, asmeniškai pajausti jų poveikį. Vėliau masažas ir vyniojimai buvo taikomi į seminarą atvykusiems šunims, nustatant gyvūno problemines kūno zonas arba elgesio sutrikimus, atsižvelgiant į kiekvieno individualų poreikį.

Tellington TTouch metodiką sukūrė Linda – Tellington Jones (Kanada). Linda buvo žirgų trenerė ir savo metodiką atrado 1975 metais, norėdama atpalaiduoti žirgus po sudėtingų varžybų. Jos metodai buvo labai veiksmingi ir sparčiai išpopuliarėjo visame pasaulyje bei buvo pritaikyti ne tik žirgams, bet ir įvairiems gyvūnams. Linda parašė ne vieną knygą apie tai kaip tinkamai pritaikyti TTouch metodus žirgams, šunims, katėms, net ropliams.  Atskira TTouch metodika buvo sukurtą ir žmonėms.

Sėkmingai taikomi Tellington TTouch metodai padeda ypatingai jautriems, emocingiems šunims ir sprendžia tokias problemas kaip išsiskyrimo nerimas, garsų ir aplinkos baimė, koncentracijos trūkumas. Taip pat tai puiki atpalaidavimo technika po varžybų ar prieš jas, parodų metų, lankantis pas veterinarijos gydytoją ir t.t.

Nuo šiol „Tellington TTouch“ metodikos veiksmingumą galėsite išbandyti ir atvykus į „Greatpet“ dresūros mokyklą.

Skaityti 2522 kartai